ChatGPT משבש את העולם

ChatGPT משבש את העולם

איך הכל התחיל?
בסוף שנת 2015 חמישה אנשים חזקים בעולם הטכנולוגי – אילון מאסק יחד עם סם אלטמן, פיטר ת'יל, ריד הופמן וג'סיקה ליווינגסטון השקיעו מיליארד דולר והקימו חברת OpenAI  , חברה לבינה מלאכותית ללא מטרות רווח.
בשנת 2017 מייקרוסופט נכנסה כשותפה אסטרטגית והשקיע מעל עשר מיליארד דולר בחברה במטרה להשתמש בטכנולוגיה ביישומי אופיס. לדוגמה לאפשר על סמך הטקסט שתכתבו (prompt) לייצר מצגת, לנסח מייל, לנתח נתונים של מספר טבלאות ולהוציא תובנות מהם, וגם במטרה להכניס את הטכנולוגיה למנוע חיפוש שלה בשם בינג וסוף סוף להיות על המפה ולתת פייט לגוגל שהפכה למונופול בנושא של חיפוש המידע.
בשנת 2018 אילון מאסק עוזב את החברה בגלל אי הסכמות עם חברי ההנהלה של החברה. באחד הראיונות הוא אמר שקרא לחברה בשם OpenAI  כי היא הייתה אמורה להיות חברת קוד פתוח וללא מטרות רווח, וכשחברי ההנהלה ראו את היכולות העוצמתיות של הבינה מלאכותית שפותחה, הם החליטו להפוך לחברה עם מטרות רווח.

שבע שנים אחרי
היום חברת OpenAI  הפכה לאחת החברות המפורסמות בעולם בתחום הבינה מלאכותית.
בנובמבר 2022 חברת OpenAI  שחררה לעולם צ'טבוט בשם ChatGPT שמחכה שפה אנושית טבעית ברמה מאוד גבוהה. תוך 5 ימים בלבד מרגע ש- ChatGPT שוחרר, הוא הגיעה ליותר ממיליון משתמשים. מדובר בצ'אט שניתן לשוחח איתו, או יותר נכון לצ'וטת, על כל נושא שתרצו. הוא יכול לענות על שאלות, לכתוב שירים, להמציא סיפורים, לכתוב תסריטים, לייצר שורות קוד, לכתוב סוגי תוכן שונים ולעזור לכם בביצוע משימות בעבודה כדי לחסוך זמן ולהגדיל את הפרודוקטיביות.

על מה המהומה?
עד היום חיפשנו כל דבר במנוע חיפוש של גוגל. לדוגמה אם אתם רוצים לדעת איך מכינים פיצה, גוגל יחזיר לכם מעל מיליארד קישורים שמצא. מה שהוא בעצם אומר לכם שהתשובה למה שחיפשתם נמצאת באחד הקישורים של מיליוני דפים. עכשיו לכו חפשו מה רלוונטי לכם.

לאומת זאת אם תכתבו את אותה שאלה ל-ChatGPT, הוא יחזיר לכם תשובה מדויקת למה שחיפשתם, וכך יחסוך לכם הרבה מאוד זמן.

האם אתם מבינים את מהפכת החיפוש?
אתם כותבים שאלה וצ'אטבוט מחזיר לכם תשובה אחרי שהוא סרק את הנתונים במקומכם. אתם יכולים לשאול ולבקש כל דבר, לדוגמה:
✅ לחפש אטרקציות מעניינות בעיר
✅ לבנות תפריט דיאטטי שבועי
✅ לכתוב ברכה מקורית לכבוד אירוע מיוחד
✅ לייעל ולשפר תהליכי העבודה
✅ לקדם תהליכי חדשנות בארגון
✅ לקדם מוצרים בחנות וירטואלית שהקמתם
כל מה שאתם צריכים זה להתחבר אליו ולהתחיל להתנסות בו וללמוד איך לעבוד איתו נכון. כאן תוכלו לראות את ההדרכה שהעברתי בנושא.
מדובר באלגוריטם שמבוסס על למידת מכונות אשר אומן על 175 מיליארד נתונים. בגרסה הבאה שלו של GPT-4 שתשוחרר השבוע, המנוע יסתמך על מאה טריליון נתונים. כמות הפרמטרים תשפיע על איכות של התשובות שנקבל מהצ'אט.
חשוב להבין שיש לו גם מגבלות – כשהוא לא מוצא מידע, הוא לרוב ממציא אותו, ולכן חשוב לאמת את המידע שמקבלים ממנו.

על מי הטכנולוגיה תשפיע?
היא כמר משפיעה ותשפיע עוד יותר על שוק העבודה. טכנולוגיה זאת תייתר הרבה מאוד כלים, היא משבשת הרבה מאוד חברות ומייתרת את השירותים שלהם, היא תייצר ביקוש למקצוע חדש שנולד – Prompt Engineering ותייתר הרבה משרות. לפי הפורום הכלכלי העולמי, אנשים יצטרכו ללמוד לעבוד לצד המכונות, לכן אחת המיומנויות שכדאי לפתח היא יכולת כתיבת פרומפטים (הנחיות) ברמה טובה.
אנשים שלא יאמצו את הטכנולוגיה, יישארו הרחק מאחור. אל תעצמו עיניים, ואל תנסו להתעלם מהטכנולוגיה המתפתחת. תתחילו ללמוד כדי לבנות את הרלוונטיות שלכם.
להזמנת סדנת ChatGPT מותאמת לצרכי הארגון שלכם, ניתן ליצור איתי קשר.


הרשמה לניוזלטר

רוצים להישאר עדכניים ורלוונטיים?
הרשמו לניוזלטר שלי

לפרטים נוספים

נא מלאו את הטופס ואצור איתכם קשר בהקדם 

דילוג לתוכן